Mikrolotowe Mistrzostwa Świata

14188198_1002547809863694_6602525985841898553_o

W sobotę 27 sierpnia w Wielkiej Brytanii zakończyły się 15. Mikrolotowe Mistrzostwa Świata. Trudna brytyjska pogoda dawała się wszystkim we znaki. Ostatecznie zawody udało się rozegrać a każda klasa mikrolotów w ciągu tygodnia konkurowała w trzech typach zadań: nawigacji, celności lądowania oraz ekonomii. Po sukcesach z 2014 roku mocna Mikrolotowa reprezentacja Polski zdobyła w Popham 5 medali – 4 krążki indywidualne i 1 drużynowy.

Wyniki polskiej reprezentacji mikrolotowej z Mistrzostw Świata w Wielkiej Brytanii:

Indywidualnie:

klasa GL2 ( wiatrakowce) – Alojzy Dernbach i Sylwia Kędzierska – srebro

Marcin Majsterek i Agnieszka Jurkiewicz – brązowy medal

klasa WL1 (motolotnie 1-miejscowe) – Henryk Orwat – brązowy medal

klasa WL2 (motolotnie 2-miejscowe) – Przemysław Jurkiewicz i Dominika Jurkiewicz – brązowy medal

Drużynowo Mikrolotowa Kadra Narodowa zdobyła srebrny medal.

Ponadto w klasie AL2 (samoloty) wysokie czwarte miejsce zajęli Mieczysław Szurgot i Dariusz Kędzierski. A Błażej Piech w klasie WL1 ukończył zawody na piątej pozycji.